SOLENS to ekskluzywna marka stolarki drewnianej, adresowana do najbardziej wymagających klientów. SOLENS to szeroka gama wzorów, wysoka jakość i w efekcie niepowtarzalna atmosfera wnętrza.

Surowcem wykorzystywanym do produkcji okien Solens jest drewno sosnowe oraz mahoń meranti. Profil klejony z trzech warstw zapobiega powstawaniu naprężeń w ramie i skrzydle okna dzięki czemu cała konstrukcja charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi.

Okno, które opuszcza produkcję jest zaimpregnowane, pomalowane podkładowo oraz nawierzchniowo. W całym procesie malowania stosowane są tylko i wyłącznie wodorozcieńczalne, akrylowe farby niemieckiej firmy Sikkens. W szerokiej palecie kolorów znajdują się zarówno farby kryjące jak i lazurowe, które pozostawiają widoczną strukturę drewna. Standardowo cała stolarka wyposażona jest w okucia obwiedniowe niemieckiej firmy ROTO.

Okna SOLENS produkowane są w 3 odmianach: okna sosnowe – w wariancie sosna lita i sosna łączona, okna merantiokna skrzynkowe.

Okna sosnowe.

Okna sosnowe produkowane są w systemie EUROLINE-2, z kantówki klejonej z trzech warstw z zachowaniem odpowiedniego układu słoja, co eliminuje wypaczanie się okien. Możliwe są dwa rodzaje lameli sosnowych: sosna z łączeniami na zewnętrznych warstwach (z mini wczepami), stosowana przy malowaniu kolorami kryjącymi i przy ciemnych kolorach lazurowych oraz sosna bez łączeń na warstwach zewnętrznych.

Odpowiedni komfort oszklenia zapewniają szyby o współczynniku przenikania ciepła 1.0.

Okna drewniane sosnowe posiadają okapnik aluminiowy osłaniający dół ramy i odprowadzający wodę, wyposażony w przekładkę termiczną zmniejszającą utratę ciepła. Dodatkowo przed stratami ciepła chroni również system wciskanych uszczelek firmy Q-LON.

Okna meranti.

Okna meranti produkowane są w systemie EUROLINE-2, z kantówki klejonej z trzech warstw z zachowaniem odpowiedniego układu słoja, co eliminuje wypaczanie się okien.

Klejonka meranti jest surowcem odpowiednio wyselekcjonowanym o ciężarze właściwym min. 450 kg/m3.

Do produkcji okien drewnianych tego typu importujemy kantówkę z Indonezji, z upraw certyfikowanych, co gwarantuje że zachowane zostały wszelkie wymogi racjonalnej gospodarki leśnej.

Okna skrzynkowe.

Okna skrzynkowe są produktem oferowanym głównie do obiektów, będących pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. Jest to produkt, który w najwierniejszy sposób oddaje tradycyjny, zabytkowy styl okna w obiektach objętych ochroną. Okno tego typu zbudowane jest z trzech zespołów: skrzyni, okna wewnętrznego i okna zewnętrznego. Okno wewnętrzne posiada możliwość oszklenia zestawem termoizolacyjnym lub szkłem pojedynczym. W oknie zewnętrznym stosowana jest szyba pojedyncza a w oknie wewnętrznym pakiet oszklenia o współczynniku przenikania ciepła 1,0 W/m2K. Dodatkowo utratę ciepła eliminuje system wciskanych uszczelek firmy Q-LON.

Na Państwa życzenie możemy zastosować stylowe dodatki – odpowiednie klamki czy zawiasy co wpłynie na wyjątkowy charakter okna skrzynkowego.

Okucia Roto NT

Okucia Roto NT są obecnie jednymi z najlepszych oferowanych na rynku oferującym stolarkę okienną. Jest to rezultatem niespotykanego wyboru możliwości proponowanych w ramach jednego produktu oraz bezkonkurencyjny okres gwarancji – pięciokrotnie dłuższy od dotychczasowych standardów – wynoszący 10 lat. Okucia Roto NT to najbardziej rozbudowany system na rynku – w jego obrębie znajdziecie Państwo wszystko: okucia do okien o różnych kształtach i sposobach otwierania, systemy antywyważeniowe oraz ogromny wybór dostępnych zawiasów i klamek.

System TiltFirst – zabezpieczone przed niepowołanym otwarciem.

Nowość: okno do pokoju dziecięcego. Zabezpieczeniom okien montowanych w pokojach dziecięcych poświęca się w dalszym ciągu zbyt mało uwagi. Odnosi się to również do przedszkoli i szkół. Konstruktorzy Roto przeanalizowali ten problem i opracowali nowe rozwiązanie techniczne, dzięki któremu każde okno zabezpieczyć można przed otwarciem przez dzieci.
Mechanizm zabezpieczający działa dzięki zastosowaniu opracowanej przez Roto technologii “TiltFirst”. Skrzydło okna po przekręceniu klamki o 90° przechodzi do pozycji uchylenia. Klamka z wkładką cylindryczną nie pozwala na przejście skrzydła z pozycji uchylenia do otwarcia. Dopiero przekręcenie klucza zwalnia blokadę i umożliwia ustawienie klamki w położeniu pionowym (do góry) oraz otwarcie okna. Ponowne przejście do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę.